MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 policija funksjonon siq duhet???

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: policija funksjonon siq duhet???   4/14/2009, 12:28

policet ne teori duhet te jen te miret ato qe ndalojn berjen e krimeve korrupsjonin mbajn qetesin ne menyr qe shteti te eci para dhe te lulezoj i cet personat te jetojn te siguret te flejn rahat naten te ket rregull e rregulli behet me ligje dhe ligjet duhet te zbatohen e jo te sjellen si mbas komoditetit te nje individi te vetem por ne kolektivitet nese dojm te kemi harmoni e te jetojm te qet, policija ndahet ne shum sektore dhe duhet te jet e ber nga persona serjoz e jo hajduta pasi policet duhet te jen vet ato qe japin shembullin te paret pasi ligjet nuk jan per te keqen e popullit por per te miren e tij qe te eci para nuk duhet te mendojm se kush ja hell njeri tjetrit se po te mendojm me mir ne veq vetes son i prishim pun
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: policija funksjonon siq duhet???   4/14/2009, 20:17

policija ben nje pune qe popullit i nuk i nevojitet shume,policija ka si hobi te veje gjoba ,te rrahi njerez etj ,korruptohen sa here te dush
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: policija funksjonon siq duhet???   4/27/2009, 13:54

marin nje rroge dhe kaq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
SHPETIMI

avatar


MesazhTitulli: Re: policija funksjonon siq duhet???   6/7/2009, 21:04

policia jon eshte skandaloze tamam e ke ti aldo ato shikojn te vejn gjoba un shikoj veten tim kur vi nga greqia ne shqiperi per pushime sa her qe me ndalojn per her me nje fjal ska qellu na nje her mos te me ndalojn se ate shofin ato targat e huja me kerkojn patenten ja jap dhe kur shofin qe eshte greke me kerkojn nje patent tjeter qe quhet elpa dhe kjo elpa figuron ne shqiperi dhe arsya qe ato me kerkojn kete patent elpa eshte se patenten shqiptare se pranojn ne greqi dhe keto nuk pranojn patenten greke ne shqiperi dhe ja kam sqaru sa her policeve shqiptar qe ne kete rast si bojn dam grekut por shqiptarit perderisa greket se pranojn patenten shqiptare as ju mos i pranoni patenten greke por te greket jo te shqiptaret por e gjitha bohet qe te vejn gjoba thu se ne nuk dum te na pranojn patenten shqiptare ne greqi.mir greku sna do po ktu sna dun as policat shqiptar ne vend te kapin grekun ose ato shqiptaret qe u paisen me pashaport greke dhe ti fusi na nje gjob qe ti hiki menja kokes kapin popullin shqiptar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: policija funksjonon siq duhet???   6/7/2009, 21:21

ktu ka te boje dhe frika e policeve injorante qe e bojn punen e tyre me frike se mos i pushojn nga puna,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: policija funksjonon siq duhet???   6/9/2009, 19:50

nuk ka te bej pushimi nga puna por esht se dojn lek esht veq kjo arsyja se dhe my e shoqeris time na bejn e nzerrin probleme te ndryshme per nje kafe nder koh qe te tjeret dalin me makina te vjellura gjiro, mua ne vendet qe me njohin nuk me thojn gje por ne ato qe nuk me njohin o me mir qe nuk njoh kend me nzerrin probleme kjo esht normale ne shqiperi se keshtu ka qen e keshtu ka mbetur akoma gjendja ky esht problemi nuk po japim shendja ndryshimi pat qen nje perjull ne te cilen ndisen te merren masa per keto veprime por ndo njerit do ti ket djegur kjo gje e u esht rikthyer menyres se me parme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: policija funksjonon siq duhet???   6/9/2009, 19:54

po kjo ndodh edhe per shkak te rrogave te uleta qe jep sheteti, sepse nje polic qe mer pak rroge e ka me te lehte te korruptohet,sesa nje polic qe mer nje rroge te mire sa me majt familjen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: policija funksjonon siq duhet???   6/9/2009, 19:59

Matrix shkruajti:
po kjo ndodh edhe per shkak te rrogave te uleta qe jep sheteti, sepse nje polic qe mer pak rroge e ka me te lehte te korruptohet,sesa nje polic qe mer nje rroge te mire sa me majt familjen

sdoja te flisja shum per policet por per rrog nuk esht per tu qar halli atyre se te vetmit qe kan ber lek ato jan
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: policija funksjonon siq duhet???   6/9/2009, 20:00

atehere le te themi qe injoranca te shtyn tek korrupsioni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: policija funksjonon siq duhet???   6/9/2009, 20:11

Matrix shkruajti:
atehere le te themi qe injoranca te shtyn tek korrupsioni

injoranca qendron tek pavetedija dersa aviditeti per mendimin tim esht llafi me i pershtatur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: policija funksjonon siq duhet???   6/9/2009, 20:13

po ashtu se nje njeri kur korruptohet eshte i pavetedishem, mendon vetem per paret qe do mari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: policija funksjonon siq duhet???   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
policija funksjonon siq duhet???
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA E BASHKIMIT KOMBETAR :: DISKUTIME-
Kërce tek: