MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 ndihmat e shpejta, spitalet (shendetesija ne shqiperi) funksjonojn sic duhet???

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: ndihmat e shpejta, spitalet (shendetesija ne shqiperi) funksjonojn sic duhet???   4/14/2009, 12:07

shendeti i popullit esht gjeja fondamentale per te ecur para nje popull i semur nuk shkon larg, ndihmat mjeksore duhet te jen e drejta e cdo personi cdo individ duhet te ket keto te drejta qe jan baza e nje shteti i cili duhet te jet i zoti te krijoj kushte per ndihmat e shpejta si ambulanca dhe helikopterra te paisur me mjete te ndimes se par qe i japin nje shanc me shum per te jetuar nje personi qe ndollet ne gjendje te rend spitalet duhet te jen me doktor te pergatitur persona te paster me vlera morale dijenin e rendesis se punes se tyre jo te leshohen mas korrupsjonit o te ket privilegje spitali duhet te jet i paisur me veglat e duhura per nje pun te mir rreparte per cdo semundje lloma te rahatshme per te semuret etj. farmacit duhet te jen te kontrolluara se me shendetin nuk luhet dhe nuk duhet te behet biznes se te gjith kemi per tu semur, do plakemi etj. pra shendetesija esht e vetmja gje qe duhet te jet e paster mos te mbaj interesa o te bej dallime, mjeku ku do qe te jet si me perpajse si jo duhet te jet i gatshem per rrolin e tij te rendesishem ku do qe te jet e ken do qe te ket perpara puna e cdo mjeku esht te siguroj vazhdimesin e jetes nje jete te shendosht, te shpetoj jeta jo ti heqi o te vendosi kush jeton e kush jo pasi kjo pun nuk i takon nje personi te till ne duhet te kemi sigurin qe jeta yn esht ne duart e duhura e jo ne duret e gabuara se doktori nuk ka veq emrin e till por ka dhe detyra
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: ndihmat e shpejta, spitalet (shendetesija ne shqiperi) funksjonojn sic duhet???   4/14/2009, 20:10

nuk e di doktoret apo te tjeret se nuk kam shkuar naihere ne spital por e di qe dentistet nuk jane shume te perparum ,nuk kane materiale te mira.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
ndihmat e shpejta, spitalet (shendetesija ne shqiperi) funksjonojn sic duhet???
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA E BASHKIMIT KOMBETAR :: DISKUTIME-
Kërce tek: