MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Infiltrimi arab në trojet shqiptare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Infiltrimi arab në trojet shqiptare   12/28/2009, 23:07

Rritja e varfërisë dhe korrupsionit ka qënë një nga lajmet më të rëndësishme të ditëve të kaluara. Një tjetër lajm i rëndësishëm ishte dhe “dhurata” prej 400.000 euro-sh e kryeministrit Shqiptar Sali Berisha për një fshat serb në Dardani, kurse në të njëjtin moment papunësia rritet midis popullësisë shqiptare. Si duket Shqiptarët nuk janë të rëndësishëm për z. Berisha e z. Rama. Por tani le të shikojmë një lajm tjetër nga Shqipëria.

Shoqata arabe “Rahma”, e cila vetprezantohet si një shoqatë bamirëse e cila aktivizohet në Shqipëri e Kosovë, udhëton në fshatrat shqiptare duke dhënë “ndihmë”. Mund të shikojmë të tërë ç’ përmban kjo ndihmë…


Feja myslimane midis Shqiptarëve gjithmonë ka patur karakter paqësor dhe vëllazëror. Kurrë shqiptarët myslimanë skanë bërë dallime sipas fesë dhe gjinisë. Kjo ishe dhe është gjëndja e fese myslimane në trojet Shqiptare. Por, disa qarqe arabe dhe arabofile mundohen ta ndryshojnë këtë gjëndje duke “arabizuar” komunitetit mysliman në Shqipëri si dhe gjithë popullin shqiptar. Këto shoqata funksionojnë në të njëjtën mënyrë me shoqatat greqizuese.


Aktivitete të tilla duhen ndaluar mënjëherë dhe përgjithmonë! Po shteti shqiptar nuk është i aftë ti ndaloj, atëherë është detyrë e gjithë atyrevë që quajnë vetveten Atdhetar, ti ndalojnë.
Duke mbaruar artikullin do donim të paraqesim një citim nga shkrimet e Rexhep Bojës, muftiut të Dardanisë.


Shqipëtarë kanë qënë myslimanë për më shumë se 500 vite dhe skanë nevojë Arabët që të mësojnë mënyrën e rregulltë e praktikimit të islamit. – Rexhep Boja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: Infiltrimi arab në trojet shqiptare   12/28/2009, 23:08

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Infiltrimi arab në trojet shqiptare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA E BASHKIMIT KOMBETAR :: POLITIKE-
Kërce tek: