MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/3/2009, 01:12

ushtrija shqiptare esht akoma me armet e kohes komuniste ne kemi nevoj per nje ushtri moderne nje ushtri qe te jet e zoja te perballoj ezigjencat e nje lufte moderne duke nisur nga ekujpazhamenti me i thjesht


Edituar për herë të fundit nga Agroni në 4/3/2009, 05:52, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/3/2009, 04:04

ky esht nje ekujpazh qe duhet te ket nje ushtarEdituar për herë të fundit nga Agroni në 4/4/2009, 08:09, edituar 4 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/4/2009, 07:52

keto jan ca mjete

pumamerkava mk. 4

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/4/2009, 07:53

keto jan ca arm

fn five-sevenhk 416m4fn scarjavelinxm29 oicw

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 16:14

tja lejme NATOS ne dore kete pune tani , na i gjejne ato keto arme luftimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 16:34

Matrix shkruajti:
tja lejme NATOS ne dore kete pune tani , na i gjejne ato keto arme luftimi

nuk ben gje natoja pasi sheh punet e veta keto duhet ti bejn vet politikanet tan natoja esht veq nje lidhje mbrojtese qe ne rast lufte detyron shtetet pjestar te mbrojn ate shtet te ofenduar as gje me shum perveq se nje lidhje mbrojtese
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 16:37

po tani ne rast lufte nato do te dergoje edhe ushtrine e vet sepse ne nuk kemi ushtri te madhe per te luftuar,
pastaj nuk e di ,a e kemi akoma ligjin e luftes me Greqine?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 17:00

Matrix shkruajti:
po tani ne rast lufte nato do te dergoje edhe ushtrine e vet sepse ne nuk kemi ushtri te madhe per te luftuar,
pastaj nuk e di ,a e kemi akoma ligjin e luftes me Greqine?

e kemi e kemi por nuk besoj te na prishin pun ndoshta do jet dhe vantazh i yni ky i luftes me greket pasi te besh luft sot esht sum shtir pa dasht qe te sulmoj gjith bota, dhe natoja nuk esht shtet esht pak a shum si pentagoni ku tani mund te marrin pjes dhe shqiperija ne mbledhjet e tyre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 17:04

ok le te themi qe ky eshte nje hap i madh per shqiptaret ,po hapi i dyte kush eshte ,
ndonje lufte?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 17:15

Matrix shkruajti:
ok le te themi qe ky eshte nje hap i madh per shqiptaret ,po hapi i dyte kush eshte ,
ndonje lufte?

nese esht e dobishme dhe po luftrat zakonisht nuk behen per qef se njerezit nuk kan cfar bejn, nuk esht bukur te shohish arkivolet me flamujt shqiptar, te ishte nje gje qe varet nga un hapi i dyt mas modernizimit do ishte kerkesa per pavarsin e plot shqiperis nje shqiperi e zoja nje vend zoterues me qeveri te vet me pak llafe shqiperin e bashkuar shqiperin e plot dhe te lir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 17:29

KJO DO TE ISHTE IDEALE PER NE SHQIPTARET , TE SHOHIM CA DO BEJNE KETO POLITIKANE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 17:33

Matrix shkruajti:
KJO DO TE ISHTE IDEALE PER NE SHQIPTARET , TE SHOHIM CA DO BEJNE KETO POLITIKANE

cfar do bejn keto, perveq se jan hajduta jan dhe frigacak nuk mendojn per te ardhmen por veq per prezentin nuk ja u mban te thojn o shqiperi o vdekje o te lir o hiq nuk mendojn per te ardhmen e femijeve e tyre jo me te shqiperis
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 17:37

KY ESHTE DHE MENDIIMI IM ,DHE KA QENE GJITHMONE QE POLITIKANET E SOTCEM JETOJNE ME FRIKE NGA ARMIQTE SEPSE KANE FAMILJE ETJ ETJ, POR NUK DINE QE ME FRIKE NUK JETOHET GJITHMONE,
NUK DOLI NJE POLITIKAN NE SHQIPERI QE TE BEJE NAMIN ,QE TE HAPI TEMEN E BASHKIMIT KOMBETAR OSE TE ZHVILLIMIT TE TEKNOLOGJISE ,SHJENCES ETJ PSE?? SEPSE NUK E KANE MENDJEN ATY
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 17:41

Matrix shkruajti:
KY ESHTE DHE MENDIIMI IM ,DHE KA QENE GJITHMONE QE POLITIKANET E SOTCEM JETOJNE ME FRIKE NGA ARMIQTE SEPSE KANE FAMILJE ETJ ETJ, POR NUK DINE QE ME FRIKE NUK JETOHET GJITHMONE,
NUK DOLI NJE POLITIKAN NE SHQIPERI QE TE BEJE NAMIN ,QE TE HAPI TEMEN E BASHKIMIT KOMBETAR OSE TE ZHVILLIMIT TE TEKNOLOGJISE ,SHJENCES ETJ PSE?? SEPSE NUK E KANE MENDJEN ATY

po ket pun siq shum te tjera na i kan lan ne dor ti bejm ne tashi varet dhe sa shqiptar e dojn bashkimin e jan gati per te qe te bejm rrivolucjonin e par shqiptar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 17:46

SEPSE KA SHUME SHQIPTAR QE JAN RREGULLU ME EKONOMI DHE NE JETE JANE TE LUMTUR ,PRANDAJ NUK E MENDOJNE BASHKIMIN KOMBETAR ,KANE GJET LEZETIN E JETES DHE KENAQEN ME AQ PAK,PO NUK E DIN QE AS TOKA E TYRE NUK DO TI KUJTOJE KUR TE VDESIN ,NUK DO TI KUJTOJE SI MBROJTES SE TOKES SE TYRE.
KU KA GJE ME MADHESHTORE SE TE JAPESH JETEN PER DICKA SESA TA KONSUMOSH ATE PER GJERA QEFI ,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 18:04

Matrix shkruajti:
SEPSE KA SHUME SHQIPTAR QE JAN RREGULLU ME EKONOMI DHE NE JETE JANE TE LUMTUR ,PRANDAJ NUK E MENDOJNE BASHKIMIN KOMBETAR ,KANE GJET LEZETIN E JETES DHE KENAQEN ME AQ PAK,PO NUK E DIN QE AS TOKA E TYRE NUK DO TI KUJTOJE KUR TE VDESIN ,NUK DO TI KUJTOJE SI MBROJTES SE TOKES SE TYRE.
KU KA GJE ME MADHESHTORE SE TE JAPESH JETEN PER DICKA SESA TA KONSUMOSH ATE PER GJERA QEFI ,

ke then nje gje te vertet shum vet rrehen me pak sot kemi perfunduar si indjanet e amerikes te cilet u beheshin tap per mos tu perballoshin me rrealitetin e jo qe te luftonin nuk na ka mbetur me gje e baballarve tan sot un shoh se si po rriten te rinjet te cilet nuk kan as nje gje te perbashket me shqiptaret e me parshem hupen ne drog e gjera te ulta kush esht ai qe na ka mallkuar, ky fund do na presi, te rrim e te kapemi per budalliqe fetare etj. si kalamajt e vegjel te bejm shqiperin tapet qe te shkelin te gjith e ti nenshtona te parit qe kalon ahh... ku kemi perfunduar, un nuk jam shembull per ken e jam personi me i keq qe te merrem si shembull por me vret gjendja ne te cilen kemi perfunduar e nuk ka fe ne bot qe mund te me japin qehtesin shpirterore per ket gje, un nuk e di se cfar kuptimi mund ti jepet nje jete te till kur te mrrim ne fun cfar do thojm cfar do mendojm budalliqet e rinis, un preferoj te vdes me mir ne fush beteje duke e ditur perse dhe per cfar sesa nje jet te gjat pa kuptim si hijet qe shkojn e vin, krenar qe jam shqiptar


Edituar për herë të fundit nga Agroni në 4/13/2009, 18:18, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 18:12

ME MIRE MOS TE SHIKOJME SHUME SE KU KEMI ARRITUR POR ME MIRE TE MENDOJM PER TE ARDHMEN TONE DHE SHQIPTAREVE TANE,DUHET TE MENDOJME PER TE ARDHMEN ,TE BASHKOHEMI NE FORUM DO TE ISHTE NJE HAP I MADH,JETA DO TI PLOTESOJE DESHIRAT EDHE SIKUR TE MUNDOHEMI TE BEJME DICKA PER VENDIN TONE NE VEND QE TE MEREMI ME GJERA QE NUK NA INTERESOJNE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   4/13/2009, 18:27

Matrix shkruajti:
ME MIRE MOS TE SHIKOJME SHUME SE KU KEMI ARRITUR POR ME MIRE TE MENDOJM PER TE ARDHMEN TONE DHE SHQIPTAREVE TANE,DUHET TE MENDOJME PER TE ARDHMEN ,TE BASHKOHEMI NE FORUM DO TE ISHTE NJE HAP I MADH,JETA DO TI PLOTESOJE DESHIRAT EDHE SIKUR TE MUNDOHEMI TE BEJME DICKA PER VENDIN TONE NE VEND QE TE MEREMI ME GJERA QE NUK NA INTERESOJNE

do ishte gje e mir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ne cfar gjendjet esht ushtrija shqiptare dhe si do ta organizonit???
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA E BASHKIMIT KOMBETAR :: USHTRIA SHQIPTARE DHE AJO E HUAJ-
Kërce tek: