MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 KORRUPSIONI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: KORRUPSIONI   4/20/2009, 21:57

Korrupsion - nënkupton çdo shkelje të detyrës së personave zyrtarë ose përgjegjës në subjektet juridike dhe çdo veprimtari e iniciatorëve apo përfituesve të kësaj sjelljeje, e drejtuar si përgjigje ndaj një shpërblimi që drejtpërdrejt ose indirekt është premtuar, ofruar, dhënë, kërkuar, pranuar apo është pritur për t’u marrë për veten apo për një person tjetër.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   4/20/2009, 21:59

Korruptimi juridik paraqet shkelje të rendit kushtetues, për shkak se godit garancitë kushtetuese për liritë dhe të drejtat e njeriut dhe të qytetarit dhe për pasojë, ushtrimi i shërbimeve publike merr karakter të kryerjes së tyre vetëm për ata qytetarë që janë në gjendje ose mund t´i paguajnë ato shërbime.

Korruptimi ekonomik shpie kah krijimi i pozitës së privilegjuar të individëve dhe grupeve të tyre për shkak të pozitës monopolistike në porosite, furnizimet dhe punët publike duke zëvendësuar ligjshmëritë e shëndosha të ekonomisë së tregut dhe të konkurrencës së hapur e të lirë me dukuritë shkatërruese që i kundërvihen atyre ligjshmërive.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   4/20/2009, 22:00

Korrupsioni në programim është lajmërimi i makinës virtuale për një element të korruptuar që paraqitet gjatë krijimit të kodit për vegla informatike a programe. Me këtë makina lajmëronë për një element (variabël a operacion matematikor, urdhëresë, klasë a vegël) i cili është i kuptueshëm por i huaj në rrjedhën e krijimit të kodit në gjuhën e makinës a gjuhën programuese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   4/20/2009, 22:05

korrupsioni ka ekziztuar gjithmone ,dhe do te ekzistoje gjithmone pavarsisht se shume shoqata e luftojne ate,
lufta me efikase ndaj korrupsionit sipas mendimit tim eshte perqendrimi ne dicka tjeter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   4/20/2009, 22:06

sepse sa me shume ta luftosh aq me shume do e zgjerosh korrupsionin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   4/20/2009, 22:35

korrupsjoni nuk ka moral, korrupsjoni esht trathti...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   4/20/2009, 22:36

po sikur te them qe korrupsioni ndonjehere duhet?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   4/20/2009, 23:12

Matrix shkruajti:
po sikur te them qe korrupsioni ndonjehere duhet?

un te them se esht trathti=dizercjon ligjet jan per te miren e te gjithve per te jetuar ne harmoni por nese ato ligje nuk zbatohen ajo esht trathti=dizertim nje person qe i largohet detyres se vet qe esht betuar esht nje person i korruptuar ai nuk e ben per te miren morale o thjesht te bej mir por e ben nga aviditeti qe esht nje fjal shum e embel per nje person te till nje person i shitur shitet per nje gje dhe perderisa ai vet shitet ne nuk duhet te kemi bes se nuk do na shesin dhe ne sa ti dali rasti, nderi esht nje gje dhe korrupsjoni esht tjeter se nje person qe te ben nder nuk te kerkon lek o gjera te tilla, nje person i korruptuar nuk mban moral o flamur dhe kjo e barazon me nje trathtar me titull te plot si pas mendimit tim thrathtar=spiun, kunder popullit dhe zhvillimit = armik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   4/30/2009, 21:17

korrupsioni ka te mira dhe te kqija,dmth korrupsioni eshte i mire kur eshte i vogel por kur eshte i madh eshte armik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   5/30/2009, 06:35

Matrix shkruajti:
korrupsioni ka te mira dhe te kqija,dmth korrupsioni eshte i mire kur eshte i vogel por kur eshte i madh eshte armik
Korrupsioni eshte nje dukuri e shemtuar, ne ket dukur has edhe ne vendet e perendimit, tek ne thoin kush e prish burrin Kajtja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   5/30/2009, 08:49

korrupsioi ne sasi te medha eshte dukuri e shemtuar por kur eshte me sasi te vogla mund te jete dhe e dobishme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   6/9/2009, 20:07

Matrix shkruajti:
korrupsioi ne sasi te medha eshte dukuri e shemtuar por kur eshte me sasi te vogla mund te jete dhe e dobishme

shiu bjen pika pika dhe esht i zoti te bej permbytje pra si korrupsjoni ne sasi te mella dhe ai ne sasi te vogla esht i zoti te bej deme pra te korruptohemi te gjith ne sasi te vogla cfar ndryshimi ka me sasit e malla?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   6/9/2009, 20:12

atehere po them qe korrupsioni me sasi te vogla mund te quhet edhe nder
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   6/9/2009, 20:29

Matrix shkruajti:
atehere po them qe korrupsioni me sasi te vogla mund te quhet edhe nder

po nderi esht nder ndersa korrupsjoni esht korrupsjon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   6/9/2009, 20:41

atehere eshte nder kur meren dipllomat fallco nga shkollat edhe pse paguhet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   6/9/2009, 21:15

Matrix shkruajti:
atehere eshte nder kur meren dipllomat fallco nga shkollat edhe pse paguhet

por un ket nuk e shof si nder per arsyje qe ti mer nje dipllom dhe paguan lek ai tjetri leket i fut ne gjep dhe ato i bejn pun ndersa ty cfar pune te ben diplloma pa ditur zanatin? ndersa diplloma fallco mund te nzerri dhe probleme, pastaj ti si person do doshe qe nje doktor me nje dipllom te till te operonte?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: KORRUPSIONI   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
KORRUPSIONI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA E BASHKIMIT KOMBETAR :: POLITIKE-
Kërce tek: