MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 cila esht gjendja e trasporteve ne shqiperi o si donit te ishte???

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: cila esht gjendja e trasporteve ne shqiperi o si donit te ishte???   4/14/2009, 08:49

trasporti esht nje ner gjerat me te rendesishme per nje shtet i cili mbahet ne kemb nga nje rrjet traspotesh te cilet duhet te jen punues per levizjen e individeve mallrave dhe ndihmave ne koh te shpejt e raste nevoje, autobuzi esht nje mjet levizes per cdo individ i cili esht si per rrug te gjata dhe per ato te shkurta autobuzi esht nje mjet i shkelqyer per trasportin e cdo individi ne qytet dhe ne fshatrat e afert per trasportimin e te gjith shkollarve qe shkollen e kan larg qe te jen te gjith prezent dhe ne orar autobuza qe qojn ne spitale, supermekate, plazh, qendra turistike etj. si vende nevoje dhe vende argetimi ne menyr qe jeta e cdo individi te jet sa me komode dhe e leht trenat jan nje trasport tjeter i cili esht me shum per te lidhur nje qytet me tjetrin trenat bejn rruget e gjata ne nje koh te shkurter ato perveq trasportit te personave trasportojn dhe ushqime etj. esht e kot te thojm se trasporti esht nje gje e rendesishem se per ket besoj te jemi te gjith ne dijeni per rrolin qe ka nje rrjet trasportesh e till, ne sot ne shqiperi kemi akoma furgone me te cilet levizim nga nje qytet ne tjetrin kjo per mendimin tim esht nje gje qe nuk mund te pranohet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e trasporteve ne shqiperi o si donit te ishte???   4/14/2009, 20:29

dicka e dobishme per nje qytet dhe nje vend te zhvillum eshte transporti i brendshem,
te ndertohet nje hekurrulle qe kalon nga veriu ne jug qe te transportonte mallra dhe njerez,
te ndertohej nje autostrade e madhe e gjere per kamiaonet makinat e etjere
autobusat ne qytet te behen me te shpeshte ,
te kemi aeroporte veri jug ne mes, natyrisht qe do te kushtojne miliarda dollar por te pakten vendi do te zhvillohej me mire me vone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
cila esht gjendja e trasporteve ne shqiperi o si donit te ishte???
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA E BASHKIMIT KOMBETAR :: DISKUTIME-
Kërce tek: