MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 SHKALLA E (Plankut)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: SHKALLA E (Plankut)   4/12/2009, 18:08

1 miliard të një miliardit të një miliardit të një milimetri: kjo është madhësia e shkallës së Planck''''ut. Në distanca kaq të vogla, gjendet "madhësia natyrale" në Gjithësi, në të cilën forcat kuantike dhe gravitacioni takohen.

Këtu hamendësohen gjasat për një teori të përbashkët të natyrës, që do të përfundonte punën e Einstein''''it (Ajnshtajnit). Këtu, ku nuk mbërrin asnjë mikroskop, presin të zbulohen "lënda e errët", "fillet e sheshta" dhe mistere të tjera të kozmosit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
SHKALLA E (Plankut)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SHKENCA :: SHKENCA DHE SHKENCETARET-
Kërce tek: