MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 PESIMIZMI APO OPTIMIZMI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: PESIMIZMI APO OPTIMIZMI   4/12/2009, 18:03

Një sondazh i komisionuar nga Shërbimi Botëror i BBC-së sugjeron se njerëzit janë në përgjithësi pesimistë për gjendjen e ekonomisë botërore. Kjo edhe në ato vende ku treguesit ekonomikë flasin për të mirë, kurse shumica e njerëzve besojnë se situata e tyre ekonomike po përmirësohet.

Sondazhi u krye në 22 vende dhe mori opinionet e afro 22 mijë njerëzve. Të pyeturit janë zgjedhur rëndom nga publiku dhe sipas ekonomistëve analiza e tyre është gabim.

Ekspertët thonë se një disponim i këtillë mund të jetë rezultat i përceptimit të luftës, terrorizimit, ndarjeve politike dhe fetare që po e bëjnë botën një vend jo dhe aq të mirë për të jetuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
PESIMIZMI APO OPTIMIZMI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SHKENCAT SHOQERORE :: PSIKOLOGJI-
Kërce tek: