MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 TEKNOLOGJIA NE SHQIPERI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: TEKNOLOGJIA NE SHQIPERI   4/12/2009, 13:01

Kompanitë shqiptare dhe të huaja të ndërtimit prezantuan dje në ambientet e panairit "Pranverë 2009", që është hapur në Pallatin e Kongreseve, në Tiranë teknologjitë bashkëkohore dhe moderne që përdoren sot në këtë sektor. Përfaqësues të shoqatës së ndërtimit u shprehën se gjatë vitit të fundit ky sektor ka shënuar rritje të konsiderueshme të investimeve në drejtim të teknologjive të prodhimit për materiale të ndryshme. Presidenti i shoqërisë Expo P.A, Agron Jano, vlerësoi interesin në rritje të bizneseve dhe investitorëve për të marrë pjesë në këto aktivitete të promovimit. Sipas tij, anëtarësimi i Shqipërisë në NATO ka rritur sigurinë e bizneseve veçanërisht të huaj për të investuar në Shqipëri në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në panairin ndërkombëtar "Pranverë 2009" marrin pjesë mbi 70 kompani e firma të ndryshme të biznesit, që operojnë në sektorët ndërtim, telekomunikacion, teknologji etj. Ky aktivitet do të qëndrojë i hapur në Tiranë deri në datën 13 prill.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
TEKNOLOGJIA NE SHQIPERI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SHKENCA :: TEKNOLOGJIA-
Kërce tek: