MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Shkrimtare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Shkrimtare   3/29/2009, 14:03

Doreshkrime te vjetra te gjuhes shqipe

* Gjon Buzuku (1555)
* Lekë Matrënga ( 1560 - 1619 )
* Pjetër Budi ( 1566 - 1623 )
* Frang Bardhi ( 1606 - 1643 )
* Pjetër Bogdani ( 1625 - 1689 )
* Nikollë Filja ( 1671 - 1769 )
* Jul Variboba ( 1724 - 1768 )


Periudha e Rilindjes Kombetare

* Andon Zako Cajupi
* Naim Bej Frasheri

Periudha e Pavaresise Kombetare

* Theofan Stilian Noli **Fan Noli**
* Gjergj Millosh Nikolla **Migjeni**
* At Gjergj Fishta
* Lazgush Poradeci

Periudha e Realizmit Socialist (disidentet)

* Petro Marko
* Bilal Xhaferri
* Trifon Xhagjika

Periudha e Letersise Bashkohore

* Ismail Kadare
* Dritero Agolli
* Fatos Arapi
* Azem Shkreli
* Ali Podrimja
* Mimoza Ahmeti
* Bardhyl Londo
* Ndoc Papleka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: O Moj Shqypni   4/6/2009, 21:12

O Moj Shqypni, e mjera Shqypni,
Kush te ka qit me krye n'hi?
Ti ke pas ken nji zoj e rand,
burrat e dheut te thirrshin nan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Shkrimtare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: GJUHA SHQIPE :: LETERSIA-
Kërce tek: