MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 16:44

un nga nje ane jam PRO LUFTES vetem qe te bashkohet shqiperia sepse pa ushtrine eshte pak e veshtire te behet bashkimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 16:47

normalisht agron qe teknologjine e fundit e perdor ushtria ne rrall te par sepse eshte ajo qe kerkon perfeksionin ne lufte dhe fitoret ne beteja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 16:52

SHPETIMI shkruajti:
ne ne kete raste na duhet zhvillimi nje her dhe pastaj ushtria bota po ecen perpara ne po shkojm mrapa.bota po zhvillohet ne po hym ne nato do blejm arm thu se po na pret lufta pse kush tha qe do bohet luft dhe na duhen modernizim armesh.pyt cil te dush kush e don luften?asnjeri as vet ushtaret se dun po e bojn nga halli se po te pysesh mir kur u bo lufta ne irak shum ushtar amerikan donin tu kthenin ne shtepiat e tyre por nuk mund te hikin se ato kan bo kotrat te perhershme jan betu dhe nuk bojn dot mrapsh sepse atyrve dhe po te vriten ne luft ju eshte siguruar dhe jeta e femijeve dhe se ca kan ca ligje te tjera qe po te largohen nga ushtria denohen dhe me burg.po prit se eshte heret akoma kur te boj amerikani na nje luft tjeter prap do i nigjosh nonat shqiptare kur te qajn.pastaj un di qe po sgave njeri ste ngacmon njeri kur amerikani do shkoj te boj nje luft do ti bi nje shteti tjeter shqiperia dhe nato bashk pse duhet ta ndimoj amerikanin kur amerikani e bon luften per fitimet e veta ushtaret e tjer thjesht marin nje rrog.luften e bojn politikanet fusin popullin pastaj ne luft dhe ato mcifen per vete.dhe qe the ti AGRON as zvicra nuk ka ushtri ca nuk eshte shtet i zhvillum?dhe per 97aten un kam pa emisjon qe thonin gjith ajo qe u bo per firmat piramidale qe lan te shperthenin depot ishte kolpo e sali berishes qe te shkonin nje pjes e madhe e armeve ne kosov se ato nuk kishin ne ate koh arme si do e bonin luften....

pershendetje

ushtrija duhet sidomos ne shqiptarve dhe amerika nuk duhet te na interesojn pasi ne kemi hallet tona, ne te kishim ushtri e njerez siq duhet nuk do kishim nena shqiptare qe qajn djemet e tyre qe kan ra ne duret e serbit e shokve te tyre gjendja e shqiperis esht dramatike pasi nuk po ben kush gje per shqiptaret tan te cilet ndajn nje gjak me ne qe banojn ne shtepit e tyre shekullore e i shohin duke ja hekur nga te huajt shqiperija nuk ndalet veq ne kufijet e ber nga te huajt ne jetojm mir ne shqiperi se nuk na ngacmon kush per ket flasim keshtu por ato qe nuk jetojn brenda kufive si jetojn e nuk jan ne shpija te huaja por ne te tyret, ne duhet te mendojm dhe per gjendjen e vllazerve tan qe esht me e keqe se e jona pastaj te ecim te gjith se bashku me hapet e kohes ne nuk duhet ti harrojm ato nuk duhet te harrojm se kush jemi, svicera esht si vatkani nuk esht shtet i plot dhe nuk mban as an aty prollohet leku ka tre etni francez italjan e gjerman, pastaj ato arm i shkuan me shum shqiptarve per te vrar njeri tjetrin se kosovarve te cliroheshin ajo e 97tes qe nje katastrof si ajo e gerdecit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/20/2009, 19:47

SHPRESOJ QE TA SHFRYTEZOJM MIRE ANETARESIMIN NE NATO
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/20/2009, 22:54

nje bim qe nuk sjell fruta nuk na hyn ne pun keshtu dhe anetarsimi po nuk sgjelli o solli gje, nuk ja vlen te diskutohet si shpetim se esht si mos te jet por kur gjendja esht keshtu duhet te ruhemi mos te na theri ndo nje gje mbas shpine se gjo gje qe behet ka qellimin e vet nese qellimet jan te mir duhet ti shohim por nese ne nuk shohim te miren dhe nuk arrim te shohim as te keqen duhet te ndisemi dhe te preokupohemi se nje pem qe ben fruta ne ato i shohim por kur ajo kalbet, nis e kalbet nga mbrenda dhe jo nga jasht, e ky shembull nuk ka te bej veq me anetarsimin por gjith politiken tan ne pergjithesi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/20/2009, 23:05

po ,e mira e kesaj eshte sepse kemi arme te reja tani ,arm te fundit,ushtria nuk do te behet e detyrueshme mbas nje viti dhe do kemi nje ushtri te perbashket me anetaret e tjere te natos.
te keqe nuk ka anetaresimi ne nato me thene te drejten
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/20/2009, 23:44

Matrix shkruajti:
po ,e mira e kesaj eshte sepse kemi arme te reja tani ,arm te fundit,ushtria nuk do te behet e detyrueshme mbas nje viti dhe do kemi nje ushtri te perbashket me anetaret e tjere te natos.
te keqe nuk ka anetaresimi ne nato me thene te drejten

un po flisja per politiken shqiptare mbase anetarsimi esht nje deg e saj tani, deg e politikes son e cila qe ne 2007 do hynte ne europ e cila ne 2009 do e kishte ushtrin moderrne me mjetet e gjeneracjonit te fundit e jo kallasha e tt-ja te kohes se enverit, per politiken ton qe mbas detyrave te anetarsimit shitet si e mir si kur esht ajo qe don ta bejn ushtrin nga njerez te pergatitur kur ky esht nje ligj i natos qe ushtrija te behet nga specjalista dhe jo femij qe akoma nuk kan mbaruar shkollat te cilet jan vertetuar nga vet lufta pengesa, politikanet tan para anetarsimit mbedhen te gjith personat qe i kapte mosha per ushtri se mbas anetarsimit nuk mund te imponoshin me ligjet e tyre te ulet te cilt ligje nuk ndryshojn nga ato te nje banditi, pra o ushtri me detyrim o leket ndaq te jesh i lir dhe ky esht shteti yn = me nje bandit qe ka nevoj per lek dhe merr peng nje peson e per lirin e tij kerkon lek e ky esht veq nje shembull se nga kush dhe si drejtohet shteti yn
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   5/30/2009, 06:31

Nje gje duhet ta kemi te kiart, se pa Ushtri temirfillt, nuk ka edhe shtet temirfillt, antarsim i gjyse shqiperis ne nato, eshte edhe nje hap i vogel dreit bashkimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   5/30/2009, 08:48

po ushtrin o drin e ben qeveria ,shteti , nuk behet vet
duhet te kemi nje qeveri te squt qe te kemi nje ushtri te mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   6/9/2009, 20:24

po faktikisht te vlente ushtrija vullneti i popullit do ishte ber me koh ushtrija yn nuk ka as nje gje ne dor ushtrija yn u rrezua ne nje nat (dhe jo nga korrupsjoni se levizja ishte e drejtuar nga organet e brendeshme shtreterore) pra mund ti thojm ushtri asaj? nje ushtri qe nuk esht e zoja te mbroj veten nuk esht e zoja te mbroje popullin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA E BASHKIMIT KOMBETAR :: POLITIKE-
Kërce tek: