MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/7/2009, 21:32

Un mendoj qe anetaresimi ne nato eshte dicka e mire sepse do te jemi edhe me te mbrojtur nga te tjeret,gjithashtu kemi nje ushtri me te madhe pavarsisht se nuk jemi te gjithe te nje kombi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
SHPETIMI

avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/8/2009, 19:15

per mendimin tim nga nje ane eshte mir por nga ana tjeter nuk eshte mir.per mendimin tim NATO eshte thjesht nje tregti armesh qe e komandon AMERIKANI.do te shikoni qe per nje cik SHQIPERIN do ta detyrojn te blej arme te reja,avjona ushtarak tanksa etj....perse duhet ti blej kto SHQIPERIA kur ne hym gjoja ne NATO dhe nuk rrezikojm mo nga te tjeret.genjejn popullin dhe i thojn tashi nuk rrezikojm mo nga te tjeret. pse nga kush rrezikonte SHQIPERIA? po te ishte qe ti binin SHQIPERIS do i kishin ron me koh.biles biles tashi rrezikon me shum SHQIPERIA per ca kujtut ju e futi AMERIKANI SHQIPERIN ne NATO e futi pra sepse europa u terhoq nga lufta qe boni AMERIKANI ne IRAK ngeli vetem AMERIKANI,ANGLEZI,dhe SHQIPERIA qe coj ca trupa ku ishte NATO?pse u terhoq? edhe SHQIPERIA viktim ra ne NATO sepse SHQIPERIA vetem trupat ka tashi per tashi me von do i thojn ku shkon me kto arm duhet te kesh arm te kohes te fundit qe ka dhe armiku se perndryshe se perballon dot situaten.prenej do bohet dhe ushtria me deshir ne SHQIPERI kush don te shkoj do paguhet por kjo eshte nje kurth se ka shum familje SHQIPTARESH qe jan te varfer dhe do shkojn ne ushtri per te marr nje rrog mujore por do ta ken koken vazhdimisht ne luftat qe bon AMERIKANI. dhe me del SALI BERISHA ne televizor dhe thot ishte aftesia ime qe u fut SHQIPERIA ne NATO ca kujtoni ju se bon SALIU komand ne SHQIPERI?ate e bon komand EUROPA.gjoja ka bo ndryshime SALIU ne SHQIPERI dhe ato qe ka bo i ka bo se e ka detyru EUROPA si te ishte SALA si te ishte FATOSI ndryshimet do u bonin. se te ishte per SALIUN dhe FATOSIN ato do na rrjepshin me keq.del SALIU dhe i thot popullit tashi do jemi te barabart me bashkimin EUROPIAN nuk mund te jemi ne te barabart me ato qe kan 60 vjet ne B.E ne jemi viktimat e atyrve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
SHPETIMI

avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/8/2009, 19:36

e din kur do gezohem un kur te hym ne B.E dhe pastaj kur te ndryshohet gjendja ne SHQIPERI kur te hapen vende pune per popullin kur te rriten rrogat te bohen sac jan ne ITALI,FRANC,GREQI etj.... qe jan ne B.E dhe un sic shum SHQIPTAR te tjer te kemi muncin te vim te rrim ne atdheun ton dhe te themi ne jemi ne B.E. jo sic hyri BULLGARIA DHE RUMANIA ne B.E dhe rrogat jan akoma 5 euro pastaj me thu ti jemi ne B.E ne ca ta boj B.EN un kur rrogat jan 5 euro akoma ne dit dhe jeta e shtrejnt si ne europ. ku e shikoni ju te barabarten qe thot SALI BERISHA. e shef qe ne jemi viktimat e atyrve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/8/2009, 22:59

nuk e di un Timo pse u futem ne Nato ne por nje gje eshte e sigurt ,qe u futem per interesat e evropes,ashtu sic the ti qe kane interesa qe te na shesin arme ushtarake etj.
pse nuk u futem ne BE ne fillim ne?
dhe u futem ne NATO
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/9/2009, 00:21

un nuk e shoh si gje te keqe qe ushtrija te permirsohet te modernizohet e te behet nga profesjonista, pastaj si u terhoqen te tjeret mund te terheqet dhe shqiperija nga luftrat e amerikes por nese nuk e ben do te thot se ka leverdi se ato luftra ja gjith lek qe hyn ju e dini sa e ka rrogen nje ushtar qe esht ne sherbim ne keto zona te nxehta?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/9/2009, 00:26

MENDOJ SE SHERBIMI NE KETO ZONA ESHTE 5000 EURO PER OPERACION,
POR ANTARESIMI NE NATO ESHTE ME LEVERDI PER SHTETET E TJERA.
SEPSE NE SHQIPERI KA SHUME VARFERI EDHE DO KETE EDHE ME SHUME USHTARE QE MUND TE SHKOJNE NE LUFTERA SE VENDET E TJERA,
ESHTE DICKA NORMALE QE NATO TE SHFRYTEZOJE SHTETET E PRAPAMBETURA SESA ATO QE JANE NE ZHVILLIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/9/2009, 01:55

Matrix shkruajti:
MENDOJ SE SHERBIMI NE KETO ZONA ESHTE 5000 EURO PER OPERACION,
POR ANTARESIMI NE NATO ESHTE ME LEVERDI PER SHTETET E TJERA.
SEPSE NE SHQIPERI KA SHUME VARFERI EDHE DO KETE EDHE ME SHUME USHTARE QE MUND TE SHKOJNE NE LUFTERA SE VENDET E TJERA,
ESHTE DICKA NORMALE QE NATO TE SHFRYTEZOJE SHTETET E PRAPAMBETURA SESA ATO QE JANE NE ZHVILLIM
Shqiperia njeher drejt Rusis pastaj Kina e tashti me ne fund USA.
Une mendoi qe hyrja e shqiperis ne NATO eshte ne gje e mir per Shqiperin.
Ushtria shqipetare me ne fund esht ne anen e atyre qe se bashku me UCK-ne qlirun nje pjes te madhe te shqiperis, nga sllavet gjakatar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/9/2009, 06:51

Matrix shkruajti:
MENDOJ SE SHERBIMI NE KETO ZONA ESHTE 5000 EURO PER OPERACION,
POR ANTARESIMI NE NATO ESHTE ME LEVERDI PER SHTETET E TJERA.
SEPSE NE SHQIPERI KA SHUME VARFERI EDHE DO KETE EDHE ME SHUME USHTARE QE MUND TE SHKOJNE NE LUFTERA SE VENDET E TJERA,
ESHTE DICKA NORMALE QE NATO TE SHFRYTEZOJE SHTETET E PRAPAMBETURA SESA ATO QE JANE NE ZHVILLIM

mesatarja per nje ushtar te thjesht sillet ke 4000 te pastra pastaj ushtija do behet nga profesjonista te paguar kush do esht i lir te hyj ne ushtri kush nuk do esht i lir te bej pun tjeter, deri dje familjet shqiptare qashin hallin e femive qe i kapte mosha per ushtri e shum vet kan paguar lek qe femijet e tyre mos te bejn ushtri pra nuk i ka mbetur veq ushtrija shqiptarve me te cilen mund te hajn buk dhe ne nuk mund te krahasohemi me numrat qe cojn shtetet e tjera ne luft, shqiperin nuk e detyron kush te marri pjes ne keto luftra te kujtoj paktin e warsaves ne te cilin morri pjes shqiperija e per te cilin nuk veproj as nje her deri sa ne fund doli plotesisht nga ky pakt nese sot ka shqiptar ne luft nuk jan kot por ka nje arsyje dhe arsyja qe ben te ndollin gjitha luftrat esht leku per mu nuk esht gje e keqe qe shqiperija ka hy ne nato dhe nese neser hyn ne europ se sa di un mund te dalin kur te dojn pasi kemi te bejm me shtete demokrat nese ne mendojm gjera te keqija duhet te lodhemi qe ti gjejm ato por nese mendojm gjerat e mira qe mund te sjedhin keto marllanje jan akoma me shum vet modernizimi i ushtris son mjafton por nese ka shfrytezim ne ket mes ai esht i organizuar nga politikanet qe merren me keto mardhanje te cilet flasin me njeri tjetrin e nuk njoftojn ken si jan gjerat pra nuk mund te flitet per shfrytezim te huj, un te kujtoj si ka qen shqiperija e si esht sot kush e beri politikanet apo shqiptaret? akoma sot shqiprija nuk ka nje gje shtetrore qe funksjonon dhe shihet mir dallimi ndaj ndertesave shtetrore dhe private te cilat jan lan pas dore pra cfar presin qe dhe ato ti rregullojn shqiptaret te nxerrim prap lek te tjera se ato qe i shkojn politikanve nuk mjaftojn se dojn te hajn vet me ato lek pra, cfar esht ber e kan ber vet shqiptaret me djersen e tyre kush ka ber shpi afer rruges ka rregulluar dhe rrugen qe duhet ber nga shteti etj. etj. si ky shemulli kurse politikanet cfar kan ber veq u kan shit toka te hujve deri pak kohesh kam pas ndigjuar se donin te benin nje qentral nuklear ne shqiperi pra qe nje qentral ka me shum pun te mbahet se te behet dhe ai qe donte ta ndertonte ishte njeri qe drejton nje shtet me te mall se shqiperija dhe populli i tij tha jo, pra cfar te shtoj tjeter biznesi duhet ber por ne interesat e te gjithve pasi shteti nuk jan politikanet por jemi ne te gjith kudo qe jemi pasi politikanet jetojn me leket tona, mos te harrojm se shqiperija nuk ndalet veq ke kufit pra pasi per mrenda kufive ato nuk ben gje por jasht kufive cfar ben sa persona jan ne dijeni per gjendjen e shqiperis sa vet din cfar ndoll ne cameri, malsi etj. un vet nuk di gje pasi nuk flet kush, atyre u intereson te bejn programe se faraoni i egjiptit ka qen shqiptar e se kledi kercen me marija de filipin, te cilet i preokupon me shum se cfar ndoll ne arabi e se femit afrikan jan pa buk se shqiperija qe ka halle me te mella pasi keto probleme i kemi dhe ne dhe jo veq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/9/2009, 22:00

KAM DEGJU PARA CA KOHESH QE POLITIKANET E TANE INTELIGJENT DO TE MERNIN MBETURINAT E ITALISE PER TI CUAR NE SHQIPERI PER TE FITUAR LENDE DJEGESE,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
SHPETIMI

avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/12/2009, 21:54

nuk i duhen moderrnizim armesh shqiperis kur do kaloj koha do bohen dhe kto te vjetra do jen kot pastaj. sepse per te bo nje moderrnizim armesh do i kushtoj shqiperis miljarda lek me keto lek shqiperia qe do hy ne borxhe ti marri se lek skemi si shtet mundet te boj shum gjojna te tjera qe i mungon popullit shqiptar.pershembull dritat,uij,rruget,trenet qe jan ne gjendje skandale te bohet linja e trenave per cdo qytet te shqiperis cdo gje qe i nevoitet popullit te jetoj.po te shpenzohen leket ne keto gjera ato lek shteti do i mari prap mrapsh sepse cdo gje qe thash nga kto lart populli do i perdori dhe do paguj per perdorimin e ketyre.kurse armet zdo na bin asnje fitim do ti haj pluri aty do kalben popullit si hyn ne pun armet as fitim si jep po vetem humbje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/12/2009, 22:01

domethen nato nuk eshte nje hap perpara?
eshte vetem nje hap mbrapa?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
SHPETIMI

avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/12/2009, 23:41

nuk du ta gjykoj sikur erdhi katastrofa e shqiperis po si nje levizje para kohe du te them shqiperia duhet te rregulloj problemet e tjera nje her pastaj te hy ne nato. gjitha i kishim ne nato na mungonte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 00:16

ashtu mendoj dhe un ,se per te blere arme te fundit i kishim ble edhe pa hyre ne nato.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 14:16

pershendetje shpetim,

un mendoj se nato nuk sjell gjera te keqija e nuk imponon kend te blej arm kunder deshires por hyrja ne nato e ben me te thjesht hyrjen e shqiperis ne europ un besoj qe ne mund te kemi veq te mira nga nje gje e till pasi do qendrojm me ne kontakt me shtetet e zhvilluar nga te cilet politikanet tan mund te mesojn ndo nje gje me shum, ju keni te drejt kur thoni qe armet do behen te vjetra e ne kemi nevoj per gjera te tjera por un them qe ne kemi nevoj per te gjitha si nje trup qe ka nevoj per gjith organet e tij qe e perbejn, nje person me nje dor jeton nje soj por nje qe ka dy dur jeten e ka me te thjesht, un dua te them se jo veq armet do vjetersohen por dhe trenat, autobuzat etj. e kjo nuk esht gje e keqe por thot qe bota esht duke ecur para esht ne zhvillim cfar kuptimi ka te rrim ne vend e numro, noshta nuk jam shprehur mir dhe do mundohem te bej nje shembul tjeter ne te kishim ushtri 97a nuk do u kujtonte siq e kujtojm sot ushtrija esht mrojtje nuk esht nje gje e keqe ushtrija qendron per te mbrojtur popullin si policija per te ruajtur qetesin, un mendoj siq that ju, ne ne fillim kemi nevoj per shina treni qe kalojn per cdo fshat e qytet, nje her qe te jen ber dhe trenat behen te vjeter nuk ka gje se nuk duhet shum te modernizohen pasi shinat e stacjonet i kemi dhe trenat hyn ne loj nje nga nje duke zevendesuar ato qe nuk bejn me, me me te rinj e keshtu kemi nje modernizim, dhe ushtrija funksjonon ne te njejten menyr ne nuk kemi tanke, avjona as gje, ne shyqyr qe nuk jemi akoma me shpata pra nje her qe ushrija te jet ne pun nuk ka shum shpenzime si nje shtepi e cila ka me shum pun e shpenzime per tu ndertuar se per tu mbajtur un jam dakord kur thua qe kemi gjera me te rendesishme ku te hedhim leket por anetarsimi ne nato nuk mendoj te na coj mbrapa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 15:09

Matrix shkruajti:
ashtu mendoj dhe un ,se per te blere arme te fundit i kishim ble edhe pa hyre ne nato.

pershendetje

ku do i bleshim, ne treg nuk shiten veq rusi armatos te gjith dhe jo me cdo gje, armet qe ka europa jan me te mira dhe se ato te amerikes por nuk besoj te behet fjal veq per arm pasi luften nuk e bejn veq armet por dhe srategjija moderne aksjonet, mjeket duhet te jen te pergatitur po ashtu dhe ushtaret e komandantat, ushrija esht me e komplikuar se organi shteteror pasi ka ligje te rrepta mjekesija esht me e pergatitur se ajo publike pasi kan te bejn me lloj lloj lendesh policija etj. ligjet ushtarake nuk kan te bejn me ato shteterore jeta dhe vdekja kan nje kuptim tjeter, ne ushtri ka ligje si ne koh lufte dhe jo me denim vdekje ushtrija nuk mban urretje nuk duhet te ket njenja nuk duhet te vrasi civil dhe duhet te respektohet nga armiku dhe te rrespektoj armikun se armiqet e sotem jan aleatet e se nesermes nje ushtri e mundur ka te drejta nje bataljon i mundur nuk fyhet por u jepet nje pushk gjat marshimit per dinjitet nje komandant i fituar ka te drejta dhe nuk flet me te gjith per pos nje komandanti te barabar o me te mall gradat rrespektohen si dhe veshja e ai qe nuk e rrespekton denohet dhe me vdekje nje bataljon i fituar nuk esht i hupur pasi dhe ne burg ai esht operativ e ka gjykat grada dhe polici e nese vertetohet e dobishme ekzekutimi i ndo nje ushtari fitusi ka detyr ti japin arm e te lejn ekzekutimin e lir nje ushtar duhet te jet i krehur e i rrujtur veshja e lar dhe e hekurosur dhe gjat luftes nese demtohet ushtari duhet ta qenisin ai qe ka veshje te mbajtur ne menyr te keqe ose nje prezantim te keq denohet me izolim e shum gjera te tjera, ne ushtris nuk i japim ato vlera qe meriton por e nenvlehtesojm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 15:14

mire qe u futem jam dakort, po cna duhet ushtria neve? mos na duhet te bejme lufte?
ka gjera edhe me te rendesishme se nato,nuk investojn per zhvillim por per arme dhe ushtri ,e ckuptim ka?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 15:42

Matrix shkruajti:
mire qe u futem jam dakort, po cna duhet ushtria neve? mos na duhet te bejme lufte?
ka gjera edhe me te rendesishme se nato,nuk investojn per zhvillim por per arme dhe ushtri ,e ckuptim ka?

ushtrija esht ajo qe te ben te flesh i qet naten ushtrija esht mbrojtja e nje populli te kishte ushtri shqiperija nuk do ndolleshin gjitha ato vrasje e krime ne 97ten nje shtet zhvillohet ndermjet ushtris dhe ca rriten ndermjet luftrave
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 15:48

RREMUJA E 97 NUK NDODHI SEPSE NUK KISHTE USHTRI SHQIPERIA ,POR SEPSE SHTETI LA QE TE VAZHDONIN AKTIVITETIN FIRMAT PIRAMIDALE ,NUK MORI MASA FARE PER KETE,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 15:55

Matrix shkruajti:
RREMUJA E 97 NUK NDODHI SEPSE NUK KISHTE USHTRI SHQIPERIA ,POR SEPSE SHTETI LA QE TE VAZHDONIN AKTIVITETIN FIRMAT PIRAMIDALE ,NUK MORI MASA FARE PER KETE,

un e di se si ndollen rromujat por duhet te dim dhe cfar esht ber gjat rremujave, nje shtet i till nuk funksjonon e nje shtet qe nuk funksjonon nuk ka ushtri, e nje shtet qe nuk ka ushtri esht baraz me nje te rrenuar, shteti shihet nga ushtrija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 16:01

ok,nje shtet shihet nga ushtria po suedia qe nuk ka fare police si e shpjegon?
nje shtet shihet nga zhvillimi qe ka sipas mendimit tim,sepse ushtria eshte vetem per lufte ,normalisht duhet por nuk eshte ajo qe ben shtetin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 16:20

Matrix shkruajti:
ok,nje shtet shihet nga ushtria po suedia qe nuk ka fare police si e shpjegon?
nje shtet shihet nga zhvillimi qe ka sipas mendimit tim,sepse ushtria eshte vetem per lufte ,normalisht duhet por nuk eshte ajo qe ben shtetin

per suedin nuk di gje dhe policija me ushtrin jan dy gjera te ndyshme dhe nese ne shqiperi policija zevendesohet nga ushtrija me mir do jet pasi nje ushtar esht i ndershem dhe kunder deshires se tij pasi esht i detyruar nga gjerarkija ushtarake dhe nje shtet pa ushtri si mund te rrije ne kemb nje grup personash te armatosur esht i zoti ta rrezoj ate shtet ne nje nat cfar sigurije jep ai shtet qe nuk ka ushtri nga laboratoret e ushtris dalin shum shpikje qe kemi sot pasi ushtaret duhet te perballojn shum gjera nje shtet zhvillohet nga ushtrija e ket nuk e them veq un kjo esht politik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 16:29

mjafton edhe nje ushtri e vogel dhe efikase,por ku do gjindet zhvillimi i nje shteti nepermjet ushtrise?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
SHPETIMI

avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 16:38

ne ne kete raste na duhet zhvillimi nje her dhe pastaj ushtria bota po ecen perpara ne po shkojm mrapa.bota po zhvillohet ne po hym ne nato do blejm arm thu se po na pret lufta pse kush tha qe do bohet luft dhe na duhen modernizim armesh.pyt cil te dush kush e don luften?asnjeri as vet ushtaret se dun po e bojn nga halli se po te pysesh mir kur u bo lufta ne irak shum ushtar amerikan donin tu kthenin ne shtepiat e tyre por nuk mund te hikin se ato kan bo kotrat te perhershme jan betu dhe nuk bojn dot mrapsh sepse atyrve dhe po te vriten ne luft ju eshte siguruar dhe jeta e femijeve dhe se ca kan ca ligje te tjera qe po te largohen nga ushtria denohen dhe me burg.po prit se eshte heret akoma kur te boj amerikani na nje luft tjeter prap do i nigjosh nonat shqiptare kur te qajn.pastaj un di qe po sgave njeri ste ngacmon njeri kur amerikani do shkoj te boj nje luft do ti bi nje shteti tjeter shqiperia dhe nato bashk pse duhet ta ndimoj amerikanin kur amerikani e bon luften per fitimet e veta ushtaret e tjer thjesht marin nje rrog.luften e bojn politikanet fusin popullin pastaj ne luft dhe ato mcifen per vete.dhe qe the ti AGRON as zvicra nuk ka ushtri ca nuk eshte shtet i zhvillum?dhe per 97aten un kam pa emisjon qe thonin gjith ajo qe u bo per firmat piramidale qe lan te shperthenin depot ishte kolpo e sali berishes qe te shkonin nje pjes e madhe e armeve ne kosov se ato nuk kishin ne ate koh arme si do e bonin luften....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 16:43

Matrix shkruajti:
mjafton edhe nje ushtri e vogel dhe efikase,por ku do gjindet zhvillimi i nje shteti nepermjet ushtrise?

po si thash pershembull spitalet ushtarak jan ato me te pergatiturit aty behen lloj lloj eksperimentesh kerkime per arm te reja e mbrojtje kunder ketyre, teknologji komunikimi nje shembull mos te kishte pasur bota luftra dhe ushtri do ishim ketu ku jemi veq afrika qe nuk ka ushtri ka mbetur primitive gjungel ndryshe nga ambicjonistet europjan qe ishin vazhdimisht ne kompeticjon duke tha trut per mjete te reja kemi merrir ku jemi sot me makina e telefona cdo gje ne fillim behet si prollim ushtarak pastaj publik kur ne treg dolen celularet e par ushtrija njihte perdorimin e tyre qe gjat luftes se par e si ko shum te tjera deri ke satelitet qe jan ber fillimish per perdorim ushtarak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
SHPETIMI

avatar


MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   4/13/2009, 16:44

dhe funi fare ne hym tashi ne nato nuk rrezikojm nga njeri pse duhet tashi modernizimi i armeve kur ne sna sulmon dot as nje nga kto shtetet e europes.apo si dihet na nje her mos te vi kina?apo rusi?apo japonezi?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SI E SHIKONI ANETARESIMIN E SHQIPERISE NE NATO?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA E BASHKIMIT KOMBETAR :: POLITIKE-
Kërce tek: