MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 MAKINAT EKOLOGJIKE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: MAKINAT EKOLOGJIKE   4/6/2009, 23:02

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: MAKINAT EKOLOGJIKE   4/6/2009, 23:02

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: MAKINAT EKOLOGJIKE   4/6/2009, 23:03

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: MAKINAT EKOLOGJIKE   4/7/2009, 03:51

Matrix shkruajti:

urime per temen,
shpresoj te sjedhish materjale qe na njoftojn dhe per punimin e ketyre makinave pasi nuk demtoj ambjentin te cilat nuk jan pranuar nga general motors qe prollon veq makina nafte, benzine, metani dhe ca prototipe me idrogjen, keto jan makina mjaft komode ekonomike por dhe difektoze ne krahasim me ato benzine qe esht me e shpejt e fort dhe e fuqishme por demtuse per ambjentin dhe shum e shtrejt per tu mbajtur, te mirat e nje makine ekologjike ato me bateri te cilat u prolluan ne amerik ne nje seri te malle dhe pastaj ju ndal prollimi e keto modele qendrojn akoma ne parkingun e gjeneral mortorsit me duket nese nuk gabohem per shkak qe modelet e par prezentuan nje seri problemesh qe provokuan ndalimin e ketyre veturave te cilat kan nje asikuracjon te vogel nuk hargojn karburant por ecin me korent dhe mund te karikohen me qetesi dhe ne shtepi por nuk jan makina te shpejta problemet qe shfaqen tipet e par ishin qe ndolleshin probleme korenti nuk me kujtohet me saktesi se cilat ishin por shkaktoshin ndaljen e kesaj veture ne qast e kjo qoj gjeneral motorsin te kerkoje burime ne rrug te tjera duke e lan ne nje an projektin e ketyre makinave, por sot teknologjija ka ndryshuar esht me e zhvilluar e besoj te ken ndollur permirsime dhe ne ambjentin e makinave ekologjike
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: MAKINAT EKOLOGJIKE   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
MAKINAT EKOLOGJIKE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: SHKENCA :: TEKNOLOGJIA-
Kërce tek: