MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 Energjia...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Energjia...   4/3/2009, 18:32

Ka shumë lloje energjish: energji kimike nga fosilet djegëse, energji elektrike nga shfrytëzimi i fuqisë se ujit, energji diellore, energjia e erës, energji termale, dhe energji bërthamore nga ndarja e atomit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: Re: Energjia...   4/3/2009, 23:17

Une i perferoi ato energji qe nuk e damtoin Natyren.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: Energjia...   4/3/2009, 23:21

Driniiiii shkruajti:
Une i perferoi ato energji qe nuk e damtoin Natyren.

esht nje tem e hapur qe thot si punojn panelet djellore dhe turbinave te eres
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: Energjia...   4/3/2009, 23:22

per mu zgjellja e problemit te korentit pasi shqiperija rrihet mjaft nga era dhe nuk damtojn ambjentin (korent i paster)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: Re: Energjia...   4/3/2009, 23:32

Paitohem me ju, por eshte nje teknologji e shtrit, dhe jo edhe aq e bukur per pamje te syrit, por eshte shum e mir pasi nuk e damton natyren
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: Energjia...   4/3/2009, 23:44

Driniiiii shkruajti:
Paitohem me ju, por eshte nje teknologji e shtrit, dhe jo edhe aq e bukur per pamje te syrit, por eshte shum e mir pasi nuk e damton natyren

ato jan thjesht figura anglija ato i ka vendosur dhe ne det, gjermanija ka ara te posatshme per to dhe per panelet ndigjoja nje dit ne televizor qe dojn te bejn rruget me to pra kan shum menyra aplikimi dhe jan shum me te mira si per syrin dhe frymemarrjen se nje qentral berthamor fasi ben lend rradjoaktive qe nuk treten ne natyr e ka nevoj vazhdimisht per ftohje per mos te flasim shpenzimet qe ka, un mendoj qe esht gjeja me e mir per ne qe te kemi dhe korent por sidomos te kemi dhe shendetin pasi korenti pa shendet nuk duhet gje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: Energjia...   4/3/2009, 23:47

me mire te mos jete e bukur per syte se te jete e keqe per shendetin sic eshte centrali berthamor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: Re: Energjia...   4/4/2009, 01:13

Une dhash mendimin tim, qe nuk jam per at energji qe shkatrron natyren e shendetin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: Energjia...   4/4/2009, 01:18

Driniiiii shkruajti:
Une dhash mendimin tim, qe nuk jam per at energji qe shkatrron natyren e shendetin.

ne debatojm qe te mbeledhim mendime te ndryshem ne menyr qe te njohim rrugen qe duhet ber
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: Re: Energjia...   4/4/2009, 01:25

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: Energjia...   4/15/2009, 21:53

energjia eshte ajo per te cilen njeriu ka nevoje dhe njeriu jeton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Energjia...   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Energjia...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA E BASHKIMIT KOMBETAR :: DISKUTIME-
Kërce tek: