MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 cila esht gjendja e shqiperise sot???

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 00:47

Agroni shkruajti:
Driniiiii shkruajti:
Ja pe japi edhe nje shembull, kur kam emigruar une , ne evrop ka patur 2 parti apo organizata politike , te cilat i bashkoni te gjith shqipetaret e ja tashti kemi sa te dush, individ e parti.
Kio gje me brengos mua shum.
E sa i perket feve tona ato nderkoh jan duke propagaduar shum ne dom te popullit dhe BK.

ne duhet te bejm ne menyr qe shqiperija te jet ne plan te par dhe un mendoj se bashkimi do i japi fund cdo gjeje qe nuk shkon keto propaganda tek un kan ndikuar keq ne pamjen e fes por jo te atdheut dhe partit do jen cdo dit e ne rritje sa te ket hajduta por nese ne nuk bejm gje per te vuar rregull ato do vazhdojn te jen dhe te sjellin vuajtje shqiptarve nese behet bashkimi keto gjera do shikohen te gjitha nga e para deri ke me e fundit pasi nuk do kemi me nje shtet te coptuar por nje shtet te vetem e do te punohet shum per drejtimin e shtetit pas bashkimit pasi bashkimi ne vet vete nuk na sjell buk o pasuri por ne duhet te hellim themelet per nje te ardhme te re nje te arllme me te mir qe kur te shohim mbrapa te thojm me te vertet shqiperija paska qen ajo si thojm sot per iliret e lasht ne duhet te bejm ne menyr qe keto fatkeqsira mos te prekun me as dhe nje shiptar e kur te shohim mbrapa te na duket veq nje kujtes e larget

bashkimi i shqiperise nuk i jep fund gjithckaje ,te pakten po patem keto politikane qe kemi tani ,

Fund gjithckaje do ti japi ai njeri qe do te beje bashkimin dhe qe do te udheheqi shqiperine perpara
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 00:50

po bashkimi nuk behet vedit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 00:52

nuk thashe qe bashkimi behet me forcat e tua por truri i kesaj do jete vetem nje njeri ,
sepse kur ka shume behet rremuje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 01:02

Matrix shkruajti:
nuk thashe qe bashkimi behet me forcat e tua por truri i kesaj do jete vetem nje njeri ,
sepse kur ka shume behet rremuje

duret lajn njera tjetren te dyja lajn ftyren pra nje tru esht mir por dy jan dhe me mir rromuj behet kur ne nje grup personash secili nga ato dojn te hajn se kush me shum siq ndollin sot ngaterresat ne parlament se te ishte keshtu parlamenti nuk do te ekzistonte cdo person kryen punen e vet nuk ka ulleheqes kur nuk ke cfar te ulleheqish, ulleheqja ka shkall e per cdo shkall ka nje ulleheqes po as njeri nuk esht i barabart ne detyr dhe ulleheqje nje ulleheqes ushtrije nuk mund te ulleheqi drejtimin e shendetsis secili ka punen e vet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 01:09

2 apo 3 apo 20 mendje jane mire por vetem njeri do ta vendose per zhvillimin e shqiperise ,
nuk mund te besh bashkim kombetar dhe ta lesh qeverine ashtu sic eshte tani,ose edhe me me shume parti per shkak te bashkimit kombetar.nuk mund te zhvillosh vendin me 60 parti ,ku te gjitha kane mendje te ndryshme por nuk bine dakort asnjehere,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 01:14

Matrix shkruajti:
2 apo 3 apo 20 mendje jane mire por vetem njeri do ta vendose per zhvillimin e shqiperise ,
nuk mund te besh bashkim kombetar dhe ta lesh qeverine ashtu sic eshte tani,ose edhe me me shume parti per shkak te bashkimit kombetar.nuk mund te zhvillosh vendin me 60 parti ,ku te gjitha kane mendje te ndryshme por nuk bine dakort asnjehere,

kjo pra esht nese behet bashkimi cdo gje to te rishikohet nga njerez e njerez qe kan esperjenc o mendime te ndryshme qe te merrim ne zgjelljen me te mir cdo gje duhet te jet e drejtuar nga njerez te kualifikuar dhe secili me punen e vet ne menyr qe te eliminohen ato parti qe nuk duhen gje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 01:19

ehe agron, cfar kujton ti se ato qe jane ne pushtet tani nuk kane ekperience?
ato kane aq shume eksperience saqe mund ta bejne bashkimin kombetar per nje dit ,por eshte dicka tjeter qe i duhet ketyre qe kane eksperience,i duhet vullneti dhe qellimi,
eksperienca nuk do te thote asnje gje , eksperienca e barabarte me 0 dituri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 01:54

ti the ai qe ben bashkimin do bej nderrimin po nese ai person nuk dvet tret, duhet organizim ai organ qe drjeton sot nuk punon siq duhet se te ishte keshtu shum gjera do ishin ndryshe un nuk thash esperjenc per te nxehur karriken por nese do bejm bashkimin kombetar kemi nevoj per esperjenca te ndryshme qe shkojn ne te gjitha drejtimet, bashkim nuk do thot se do kemi me shum parti por organizim cdo organ do te ket nje pun te caktuar e i drejtuar nga persona te kualifikuar per ato pun, ai qe ben bashkimin duhet te marrin mendimin e te gjith ketyre personave nese do te bej nje pun te mir duhet organizim gjerat duhen par e diskutuar ne menyr qe te zgjellet rruga me e mir, po u be bashkimi cdo gje do nderroj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 13:13

atehere per mua nuk jane te rendesishem personet me aksperience,do mar mendime nga ato po nuk do te jene suksesi jon,suksesi jo do te jete vullneti.
un dua persone qe te kene deshire ,vullnet ambicie, jo persona me eksperience dhe pa vullnet sepse jane te barabrte me 0
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 20:42

Matrix shkruajti:
atehere per mua nuk jane te rendesishem personet me aksperience,do mar mendime nga ato po nuk do te jene suksesi jon,suksesi jo do te jete vullneti.
un dua persone qe te kene deshire ,vullnet ambicie, jo persona me eksperience dhe pa vullnet sepse jane te barabrte me 0

ne cdo koh kan qen keto persona, dhe leka i mall nuk sbriste ne betej pa biseduar mir me gjeneralet e tij dhe ne fund ai qe veq nje ulleheqes ushtarak por jo politik pasi ai ishte i larguar nga i jati per gjith jeten nga maqedonija te cilen e kaloj ne babiloni dhe egjypt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 20:45

ashtu eshte por ishte leka i madh qe e udhehoqi dhe qe i dha shprese dhe fitore maqedonise dhe greqise,ishte ai qe nuk u harrua kurre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 20:50

Matrix shkruajti:
ashtu eshte por ishte leka i madh qe e udhehoqi dhe qe i dha shprese dhe fitore maqedonise dhe greqise,ishte ai qe nuk u harrua kurre

po por perandorija e kujt duroj me shum e lekes apo ajo e senatit rromak? dhe skenderbeu i lla shpres shqiperis dhe bashkoj princat e pajtoj gjaqet por cfar ndolli pas vdekjes se tij? un besoj qe skenderbeu ja ka kaluar lekes se mall ne te gjitha anet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 21:06

skenderbeu ishte shume i zoti , por leka eshte i biri i zotit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/6/2009, 22:45

gjendja e shqiperise duket ne mermisim,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ushtari i shqiponjes

avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   8/17/2009, 14:44

gjendia e shqiperis sot esht e papare nje shtet kaq i farfer kaq i vogel me kaq korrupsion te madh me nje politik te korruptuar edhe me nje politik te goditur nga politika serbe dhe nga politika greke per mua esht nje shtet i papare per aty ku ka hecur sot nuk munt te themi qe u futem ne nato se nuk jemi per ne nato ja dim per nder amerikes se ka qen interesi i saj si futi rumanin bullgarin qe jan akoma dhe sot me keq se shqiperia po shqiperia dhe shqipetaret e saj ben nje munci te perbashket duke shum e shum shqipetar patriot si ne banin dhe perpiqeshin per te miren e shqiperis sado qe i ka kushtuar disa njerzve kjo.....un besoj se nje shtet duke te mos ket qen as ne nato as ne be pak me para sa doli kosova nga lufta dhe shum mire e dim qe shum shqipetar kan ikur te luftojn ne kosove domethen nje shtet qe doli nga lufta nga lart kishte jugosllavin nga posht kufirin me bashkimin evropian qe evropa nuk i blinte prodhimet shqipetare sado qe ishin shum te lira besoj se zemrat tona kan duruar shum nga armiku dhe ne nje menyr qe na kan trajtuar te huajt.sot???ku jemi sot jemi pak me lart se ate qe ishim die esht gjuna nga zoti te qahemi turizmi cdo vit edhe po zmadhohet po fillojn dhe po blejn prodhime shqipetare tregu shqipetare po ngre kok nuk munt te bejm nje shqiperi te pasur brenda dites do koh dhe do pun nga te gjith!!!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   8/17/2009, 17:51

gjendja e shqiperise sot eshte per te ardhur keq jo per ekonomin sepse ekonomia eshte dicka qe mund te ndryshoje per mire dite mas dite po eshte per te ardhur keq per njerezit qe kan akoma mendime te kqija per shqiperine .e quajn shqiperine si nje vend pa te ardhme,qe e ka mallku zoti etj,, po nuk ndryshuan njerezit si mund te ndryshojm shqiperine??????????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
cila esht gjendja e shqiperise sot???
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA E BASHKIMIT KOMBETAR :: DISKUTIME-
Kërce tek: