MIRESEVINI NE FORUMIN TONE,JENI TE LUTUR TE RREJISTROHENI NE FORUM DHE TE JIPNI MENDIMET DHE IDETE TUAJA PER KOMBIN TONE SHQIPTAR, FALEMINDERIT
ME RRESPEKT, ADMINISTRATORI 
ForumForum  PortaliPortali  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Kërko
 


 Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

Share | 
 

 cila esht gjendja e shqiperise sot???

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: cila esht gjendja e shqiperise sot???   3/30/2009, 21:37

cila esht gjendja e shqiperise dhe e qeshtjes kombetare...
nga po na qojne politikanet tan???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   3/30/2009, 23:04

gjendja e shqiperise sot nuk eshte e keqe sepse pak nga pak po e mer veten por gjendja e trevave shqiptare nuk eshte mire,ka gjithmone luftra ,rracizem, vrasje
kurse politikanet me zor po majn nje shtet jo mo te meren dhe me kosove maqedoni cameri etj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   3/31/2009, 00:37ja gjendja e shqiperise sot, pak e permbytur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   3/31/2009, 01:14

Matrix shkruajti:


ja gjendja e shqiperise sot, pak e permbytur

shum e cekur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   3/31/2009, 13:30

ka dhe me keq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   3/31/2009, 16:28

Matrix shkruajti:
ka dhe me keq

natyralisht qe ka dhe me keq por shqiperija nuk esht per te qen ne ket gjendje... pra cilat jan shkaqet???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   3/31/2009, 19:43

politika jo e organizuar,ka edhe shume shkaqe te tjera
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/3/2009, 22:49

Shqiperia ka ber progres ne te mir ne keto vitet e fundit.
Por ka patur mundesi edhe me shum mundesi te shkoi perpara.
Ne te gjitha aspektet.
Por ja si cdo her na mungoin kurajt qe te jemi me afer me njeri tietrin me nje fjal me te bashkuar.
E njeta vlen per te gjith shqipetaret kudo qe gjinden.
Na mungon Uniteti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/3/2009, 22:53

shqipria eshte ne zhvillim e siper ,

SAPO KEMI HYNE NE NATO lol! cheers
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/3/2009, 23:00

Edhe ky ishte nje progres.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/3/2009, 23:02

Driniiiii shkruajti:
Shqiperia ka ber progres ne te mir ne keto vitet e fundit.
Por ka patur mundesi edhe me shum mundesi te shkoi perpara.
Ne te gjitha aspektet.
Por ja si cdo her na mungoin kurajt qe te jemi me afer me njeri tietrin me nje fjal me te bashkuar.
E njeta vlen per te gjith shqipetaret kudo qe gjinden.
Na mungon Uniteti.

keni then nje gje te vertet por un mendoj qe ne fund fain e ka dhe politika e gabuar qe ndikon ne ket mes se e ne fund nuk esht se nuk bejm per njeri tjetrin ne momente te shtir o nevoje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/3/2009, 23:06

dhe nje shkat tjeter mendoj te jet se ne shqiperi kan ndollur shum fatkeqsija dhe kjo na ben te mos kemi dhe aq shum besim nga njeri tjetri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/3/2009, 23:09

i erdhi fundi atyre fatkeqsive, erdhi koha te ngrihemi te gjithe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/3/2009, 23:10

Agron.
Per mua viti 1997 ne shqiperi ishte nje vit i cili ishalla kurr me nuk perseritet.
E ne kosov edhe pse fillpi mbar me luften e UCK-se pas luftes ndodhi ajo qe ende kurr nuk ka ndodhur ne bot.
Nuk u votuar Krahi i luftes nga populli.
Per viset te tjera shqipetare nuk po ceki pik e pes, per Camerin jam pak i informum nuk di.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/3/2009, 23:30

Driniiiii shkruajti:
Agron.
Per mua viti 1997 ne shqiperi ishte nje vit i cili ishalla kurr me nuk perseritet.
E ne kosov edhe pse fillpi mbar me luften e UCK-se pas luftes ndodhi ajo qe ende kurr nuk ka ndodhur ne bot.
Nuk u votuar Krahi i luftes nga populli.
Per viset te tjera shqipetare nuk po ceki pik e pes, per Camerin jam pak i informum nuk di.

po jan keto gjera na kan shenuar, esht gjith nje histori qe nuk po jemi te qet, camerija do u lironte qe para luftes se dyt boterore qe u firmos tratati i epirit e me luften nuk i rrespektu ky tratat me pas diktatura komuniste e ne fund firmat piramidale
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/3/2009, 23:37

ne shqiptaret kemi nevoj per nje shembull te paster qe te na afroi te gjith jug e veri qe te njdehemi te gjith pjes beres te nje familje siq duhet te ecim me te njejtin hap dhe te perjetojm te njejtat gjera bashkimi esht zgjellja e ketyre carjeve dhe fatkeqsirave per mendimin tim nga qe esht nje levizje qe do perjetohet nga te gjith dhe do kujtohet deri von
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/3/2009, 23:45

Per ta ber Bashkimin kombetar, duhet ulur te gjith flamujt partiak, e fetar e ne po veproim perkundrazi edhe pse jemi nje komb jo edhe aq i madh kemi ber shum parti, e kohve te fundit individ te caktuar po e infektoin popullin me virus fetar.
Edhe pse jemi shembull i botes per toleranc nderfetare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/3/2009, 23:49

Driniiiii shkruajti:
Per ta ber Bashkimin kombetar, duhet ulur te gjith flamujt partiak, e fetar e ne po veproim perkundrazi edhe pse jemi nje komb jo edhe aq i madh kemi ber shum parti, e kohve te fundit individ te caktuar po e infektoin popullin me virus fetar.
Edhe pse jemi shembull i botes per toleranc nderfetare.

nuk eshte puna se kemi shume parti ,por eshte sepse i kemi partite kot,pa te ardhme pa vizione,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/3/2009, 23:53

Une po e marr shembull gjermanin vendi ma i madh ne evrop.
Ka vetum 7 parti politike.
E ne sa kemi?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 00:01

Driniiiii shkruajti:
Une po e marr shembull gjermanin vendi ma i madh ne evrop.
Ka vetum 7 parti politike.
E ne sa kemi?

sepse ato parti ne gjermani jane shume te forta ,jane perparimtare, jo kalimtare si te tonat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 00:09

Driniiiii shkruajti:
Per ta ber Bashkimin kombetar, duhet ulur te gjith flamujt partiak, e fetar e ne po veproim perkundrazi edhe pse jemi nje komb jo edhe aq i madh kemi ber shum parti, e kohve te fundit individ te caktuar po e infektoin popullin me virus fetar.
Edhe pse jemi shembull i botes per toleranc nderfetare.

me ka hasur dhe mua te shoh propagandista ne internet por kam merrir ne nje perfundim qe ato jan prifterinj dhe hoxha pasi gjenden veq ne internet se nje person qe ka familje, punon etj. nuk hup koh te flasi per fe pasi ajo nuk i jep te haje dhe cdo fetar qe ben jet te rregullt fen e mban per vedi dhe e jeton ate vet, pasi puna cfar bejn te tjeret nuk i intereson, feja nuk esht penges e bashkimit se ku jam rrit un festat fetare kan qen festa si per katolik dhe per musliman njesoj dhe kur kite nje pal fest e festoshim te dyja nuk po e di se cfar po ndoll ne kosov por te them se nje person normal nuk rrin e merret me fe pasi ka halle te tjera, ka brobleme me te rendesishme shqiperija si hyrja e droges ne treg qe po shkaterron te rit e me to dhe familjet e tyre etj. per mbi kisha dhe gjamija do rroje gjithmon shqiperija, por sido te jet ketu nuk ka prifterij dhe hoxha por vetem shqiptar dhe na itereson veq atdheu yn bashkimi mberrihet me vullnet dhe nese nuk do e mberrim ne do bejm ne menyr qe ato qe te vin mbas nesh te merrin qellimin ne vendin ton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 00:13

Driniiiii shkruajti:
Une po e marr shembull gjermanin vendi ma i madh ne evrop.
Ka vetum 7 parti politike.
E ne sa kemi?

esht e vertet kjo por jo veq gjermanija po gati te gjith, veq ne kemi gjith ato parti na mungon te kemi dhe dy presidenta tani, po u be bashkimi cdo gje do te ndryshoj se dhe shqiptaret nuk jan me ato te dikurshmit se kan shetiur boten dhe kan par si funksjonojn gjerat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Driniiiii

avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 00:21

Ja pe japi edhe nje shembull, kur kam emigruar une , ne evrop ka patur 2 parti apo organizata politike , te cilat i bashkoni te gjith shqipetaret e ja tashti kemi sa te dush, individ e parti.
Kio gje me brengos mua shum.
E sa i perket feve tona ato nderkoh jan duke propagaduar shum ne dom te popullit dhe BK.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agroni
luftetar
luftetar
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 00:43

Driniiiii shkruajti:
Ja pe japi edhe nje shembull, kur kam emigruar une , ne evrop ka patur 2 parti apo organizata politike , te cilat i bashkoni te gjith shqipetaret e ja tashti kemi sa te dush, individ e parti.
Kio gje me brengos mua shum.
E sa i perket feve tona ato nderkoh jan duke propagaduar shum ne dom te popullit dhe BK.

ne duhet te bejm ne menyr qe shqiperija te jet ne plan te par dhe un mendoj se bashkimi do i japi fund cdo gjeje qe nuk shkon keto propaganda tek un kan ndikuar keq ne pamjen e fes por jo te atdheut dhe partit do jen cdo dit e ne rritje sa te ket hajduta por nese ne nuk bejm gje per te vuar rregull ato do vazhdojn te jen dhe te sjellin vuajtje shqiptarve nese behet bashkimi keto gjera do shikohen te gjitha nga e para deri ke me e fundit pasi nuk do kemi me nje shtet te coptuar por nje shtet te vetem e do te punohet shum per drejtimin e shtetit pas bashkimit pasi bashkimi ne vet vete nuk na sjell buk o pasuri por ne duhet te hellim themelet per nje te ardhme te re nje te arllme me te mir qe kur te shohim mbrapa te thojm me te vertet shqiperija paska qen ajo si thojm sot per iliret e lasht ne duhet te bejm ne menyr qe keto fatkeqsira mos te prekun me as dhe nje shiptar e kur te shohim mbrapa te na duket veq nje kujtes e larget


Edituar për herë të fundit nga Agroni në 4/4/2009, 00:44, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Matrix
oficer
oficer
avatar


MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   4/4/2009, 00:44

prandaj pra po mundohemi te formojme nje parti te vetme qe ka qellime te prera, se nuk ka zgjidhje tjeter,partit e vogla qe kemi tani jane formuar vetem per interesa te vogla kurse ne i kemi interesat kombetare,qe do te na perkrahin te gjith
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: cila esht gjendja e shqiperise sot???   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
cila esht gjendja e shqiperise sot???
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: POLITIKA E BASHKIMIT KOMBETAR :: DISKUTIME-
Kërce tek: